CARRAWAY امنیت پاریس آمریکا فرانسه

CARRAWAY: امنیت پاریس آمریکا فرانسه انتخابات دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری بین الملل

گت بلاگز اخبار پزشکی ، نمک&quot، دشمن کلیه , &quot

رییس انجمن اورولوژی کشور عزیزمان ایران مهم‌ترین عوامل بروز سنگ کلیه در کشور را برشمرد و نسبت به رابطه مصرف نمک و مبتلا شدن به سنگ کلیه هشدار داد.

، نمک&quot، دشمن کلیه , &quot

"نمک"؛ دشمن کلیه

عبارات مهم : انجمن

رییس انجمن اورولوژی کشور عزیزمان ایران بااهمیت ترین عوامل بروز سنگ کلیه در کشور را برشمرد و نسبت به رابطه مصرف نمک و مبتلا شدن به سنگ کلیه هشدار داد.

دکتر عباس بصیری در گفت وگو با ایسنا، راجع به عوامل خطر مبتلا شدن به بیماری سنگ کلیه در افراد، گفت: اولا بیماری سنگ کلیه یک پایه خانوادگی و وراثتی دارد و مردم باید جهت عدم مبتلا شدن به آن نکاتی را رعایت کنند و بدانند کسانی که در خانواده هایشان سابقه سنگ کلیه وجود دارد، احتمال ابتلایشان به این بیماری بیش از سایرین است.

، نمک&quot، دشمن کلیه , &quot

وی با بیان اینکه کسانی که در خانواده ارزش سابقه بروز سنگ کلیه وجود داشته باشد باید مواظبت های مورد نیاز را به عمل آورند و نسبت به علائم این بیماری حساس باشند، ادامه داد: عنوان مهم دیگر راجع به بیماری سنگ کلیه وجود سنگ سازی در اطفال هست؛ آیا که کودکانی که کلیه سنگ ساز دارند، عمدتا زمینه های متابولیک و غیر عادی بودن در ترکیب ادرارشان وجود دارد.

بصیری، مرسوم ترین سنگ کلیه در اطفال را سنگ سیستینی دانست و گفت: این نوع سنگ کلیه در اطفال بسیار مرسوم است و از طرفی قدرت تکرار زیادی دارد. بروز سنگ کلیه یک عامل خطر جهت آنهاست که به آسیب کلیه های آنها منجر می شود.

رییس انجمن اورولوژی کشور عزیزمان ایران مهم‌ترین عوامل بروز سنگ کلیه در کشور را برشمرد و نسبت به رابطه مصرف نمک و مبتلا شدن به سنگ کلیه هشدار داد.

وی با تاکید بر اهمیت سابقه خانوادگی در بروز سنگ کلیه، گفت: توصیه عمومی ما به افراد جامعه جهت پیشگیری از مبتلا شدن به سنگ کلیه کم کردن مصرف نمک هست؛ آیا که نمک دشمن کلیه محسوب می شود و یکی از عوامل بسیار مهم بروز سنگ کلیه در کشور است.

رئیس انجمن اورولوژی کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه البته در کشور ما نیازی به کم کردن مصرف مواد کلسیم دار مانند شیر، پنیر و ماست جهت پیشگیری از بروز سنگ کلیه نیست، گفت: آیا که در کشور ما علت سنگ سازی کلیه، کلسیم زیاد نیست و در نتیجه نباید مصرف این مواد را محدود کنیم، ولی تاکید می کنم که مصرف نمک حتما باید در کشور کم کردن یابد.

بصیری همچنین به مردم توصیه کرد که جهت پیشگیری از سنگ کلیه به طور مرتب و زیاد مایعات بنوشند و در این باره گفت: آنچه که در پیشگیری از بروز سنگ کلیه موثر هست، میزان آب مصرفی است نه نوع آن بنابراین هر چقدر مصرف آب زیاد باشد از مبتلا شدن به سنگ کلیه جلوگیری می شود.

واژه های کلیدی: انجمن | بیماری | پیشگیری | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs