CARRAWAY امنیت پاریس آمریکا فرانسه

CARRAWAY: امنیت پاریس آمریکا فرانسه انتخابات دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری بین الملل

گت بلاگز اخبار پزشکی هشدار وزارت بهداشت + شناسایی۱۰ مورد مبتلا شدن به تب کریمه کنگو در کشور

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین اوضاع شیوع بیماری تب‌کریمه‌کنگو در کشور، گفت: امسال تا کنون ۱۰ مورد مبتلا شدن شناسایی کرده‌ایم که

هشدار وزارت بهداشت + شناسایی۱۰ مورد مبتلا شدن به تب کریمه کنگو در کشور

شناسایی۱۰ مورد مبتلا شدن به تب کریمه کنگو در کشور + هشدار وزارت بهداشت

عبارات مهم : دارویی

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین اوضاع شیوع بیماری تب کریمه کنگو در کشور، گفت: امسال تا کنون ۱۰ مورد مبتلا شدن شناسایی کرده ایم که یک مورد هم منجر به فوت شده است است.

دکتر محمدمهدی گویا در گفت وگو با ایسنا، راجع به آخرین اوضاع شیوع بیماری تب کریمه کنگو در کشور، گفت: بیماری تب کریمه کنگو بیماری است که معمولا از فصل بهار شروع می شود و با شروع وقت وضع حمل دام ها، موارد شیوع آن شدت پیدا می کند.

وی با بیان اینکه این بیماری از سه طریق می تواند به انسان انتقال یافته شود، افزود: در صورتی که کنه موجود روی بدن دام، روی بدن انسان قرار گیرد و انسان را بگزد، فرد را به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا می کند که این راه مرسوم ترین راه مبتلا شدن هست. این نوع مبتلا شدن معمولا در کسانی دیده می شود که مستقیما با دام ها سروکار دارند، دام نگهداری می کنند و یا در منزل و محیط زندگی ارزش دام را ذبح می کنند. همچنین قصاب ها، افرادی که در کشتارگاه ها یا دامداری ها کار می کنند و کسانی که دام را بدون اینکه اطمینان داشته باشند از منابع غیرمعتبر تهیه می کنند، ممکن است از این طریق به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شوند.

هشدار وزارت بهداشت + شناسایی۱۰ مورد مبتلا شدن به تب کریمه کنگو در کشور

گویا ادامه داد: شکل دوم انتقال این بیماری، از طریق ترشحات آلوده دام اتفاق می افتد. هنگامی که که کسی دام را ذبح می کند، ممکن است ترشحات خونی یا ترشحات بدن دام، در دهان، چشم یا مخاطش بریزد و فرد به این بیماری مبتلا شود. راه سوم انتقال بیماری تب کریمه کنگو نیز می تواند در بیمارستان اتفاق افتد. بر همین اساس فردی که به این بیماری مبتلا می شود، باید در شرایط بسیار ایزوله نگهداری شود، تحت درمان قرار گیرد و دکتر و پرستار باید مراقب باشند که خودشان مبتلا نشوند و احتیاطات حفاظت فردی را انجام دهند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه هر سال بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ مورد از مبتلا شدن به بیماری تب کریمه کنگو در کشورمان شناسایی می کنیم، گفت: امسال تا کنون ۱۰ مورد مبتلا شدن شناسایی کرده ایم که یک مورد هم منجر به فوت فرد شده است هست. باید توجه کرد که بیماری تب کریمه کنگو درمان دارویی دارد، ولی اثرگذاری این درمان دارویی به مرحله تشخیص بیماری بستگی دارد و درمان دارویی هم درمان قطعی و ۱۰۰ درصد نیست.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین اوضاع شیوع بیماری تب‌کریمه‌کنگو در کشور، گفت: امسال تا کنون ۱۰ مورد مبتلا شدن شناسایی کرده‌ایم که

گویا با بیان اینکه جهت کادر درمانی پروتکل های خاصی جهت مواظبت از بیماران مبتلا به تب کریمه کنگو تدوین شده است است که طبق آنها عمل می کنند، افزود: همچنین همه این افراد آموزش دیده اند که چطور از خودشان و بیمارشان در برابر این بیماری مواظبت کنند و به اطرافیان بیمار چه توصیه هایی کنند که آنها که در تماس مستقیم با بیمار هستند، به این بیماری مبتلا نشوند.

واژه های کلیدی: دارویی | درمانی | بهداشت | بیماری | بدن انسان | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs