CARRAWAY امنیت پاریس آمریکا فرانسه

CARRAWAY: امنیت پاریس آمریکا فرانسه انتخابات دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری از این نوع کار کردن خسته‌ام / سلمان را همانطور می‌سازم که فکر کردم ، گله‌های میرباقری

سید داوود میرباقری با گله از مسوولان فرهنگی و همچنین نیروهای متدین و مذهبی درخصوص قصور در تولید آثار فاخر و اثرگذار بر روح جامعه، تصریح کرد: چقدر باید به خاطر «

از این نوع کار کردن خسته‌ام / سلمان را همانطور می‌سازم که فکر کردم ، گله‌های میرباقری

گله های میرباقری:از این نوع کار کردن خسته ام / سلمان را همانطور می سازم که فکر کردم

عبارات مهم : سریال

سید داوود میرباقری با گله از مسوولان فرهنگی و همچنین نیروهای متدین و مذهبی درخصوص قصور در تولید آثار فاخر و اثرگذار بر روح جامعه، تصریح کرد: چقدر باید به خاطر «سلمان» به روح و زندگیم زخم بخورد؟ این زخم ها زمانی اجر دارد که نتیجه داشته باشد. من ۱۵ سال پیش «سلمان» را نوشته ام و آماده هست، دیگه خسته شده است ام از این نوع کار کردن؛ یعنی شما سال ها زحمت می کشی، پدر خود را درمی آوری ولی آخر، کار با آنچه که فکر می کردی تفاوت دارد و موضع گیری ها، کمبود امکانات و یک عوض کردن مدیریت این همه لطمه به کار وارد می کند.

به گزارش ایسنا، داوود میرباقری ـ کارگردان آثاری چون مختارنامه،معصومیت از دست رفته، مسافر ری و امام علی(ع) روز گذشته در برنامه چهل چراغ برابر شهیدی فرد قرار داده شد و در پاسخ به اینکه علت گزینش و ساخت سریال “مختارنامه” چه بود پاسخ داد: هم شرایط اجتماعی و هم شرایط تولید من را به سمت ساخت مختارنامه هل داد!

در ابتدا من، ساخت سریال سریال “سلمان فارسی” را پیشنهاد داده بودم که بعد از حدود دو سال رفت و آمد مدیران تلویزیون اعلام داشتند که الان شرایط جهت تولید آن مهیا نیست و پیشنهاد کار دیگری تحت عنوان “نهضت توابین” که به وسیله فرد دیگری نوشته شده است بود را دادند که نهایتا این عنوان بر دل من ننشست؛ در همین اثنا که مشغول پژوهش و بررسی عنوان نهضت توابین بودم با “مختار” آشنا شدم و احساس کردم که مختار شخصیت محبوب من است و او را دوست دارم؛ به همین ترتیب مختار را به جای نهضت توابین پیشنهاد دادم و مورد قبول واقع شد.

از این نوع کار کردن خسته‌ام / سلمان را همانطور می‌سازم که فکر کردم ، گله‌های میرباقری

کارگردان سریال “امام علی (ع)” راجع به ضرروت اجتماعی ساخت سریال هایی مانند مختار و سریال امام علی (ع) افزود: اگر این فرهنگ عاشورایی نبود، قطعا این اتفاق بزرگی یعنی انقلاب اسلامی به آن شکل رخ نمی داد. در وقت دانشجویی می دیدم که با وجود این همه اشخاص و اتفاقات مهم در حوزه های مختلف، ولی متاسفانه در حوزه فیلم و سینما در بخش آثار مذهبی کمبودهایی وجود دارد که این کمبود مرا زحمت می داد؛ لذا دغدغه شخصی و اعتقاد شخصی من باعث ورود و ساخت چنین آثاری شد که یک دهه از عمر مرا که مدت کمی هم نیست صرف خود کرد و احساس کردم که احوالات شخصیت های آثاری همچون امام علی(ع) و مختار بسیار بر روی جامعه اثرگذار خواهد بود و با این جنس کارهاست که زندگی انسان معنا و شکل می گیرد.

کارگردان سریال “معصومیت از دست رفته” در ادامه با گله از مسوولان فرهنگی و همچنین نیروهای متدین و مذهبی در خصوص قصور در تولید آثار فاخر و اثرگذار بر روح جامعه ادامه داد: چقدر باید به خاطر «سلمان» روح و زندگیم زخم بخورد؟ این زخم ها زمانی اجر دارد که نتیجه داشته باشد. من ۱۵ سال پیش «سلمان» را نوشته ام و آماده هست، دیگه خسته شده است ام از این نوع کار کردن، یعنی شما سال ها زحمت می کشی، پدر خود را درمیآوری ولی اخر کار با آنچه که فکر می کردی تفاوت دارد و موضع گیری ها،کمبود امکانات و یک عوض کردن مدیریت این همه لطمه به کار وارد می کند.

سید داوود میرباقری با گله از مسوولان فرهنگی و همچنین نیروهای متدین و مذهبی درخصوص قصور در تولید آثار فاخر و اثرگذار بر روح جامعه، تصریح کرد: چقدر باید به خاطر «

وی تاکید کرد: سلمان را اینگونه نخواهم ساخت … سلمان را همان طوری می سازم که فکر کردم … همان طوری می سازم که نوشتم …

سید داوود میرباقری گفت: به اعتقاد من «سلمان فارسی» یک پروژه جهانی است بخصوص که موضوعش جستجوی خداست که موضوعی بشری و سرگردانی نوع بشر است و همه جهانیان سال هاست که با آن درگیرند. شخصا به لحاظ ساختار همه بضاعتم را روی فیلمنامه گذاشتم تا کار جذابی شود تا هم مخاطبان حرفه ای و هم مخاطبان عام از آن لذت ببرند.

میرباقری با انتقاد از فهم مسئله بعضی از مدیران از بودجه که عاملی شده است مبنی بر عدم تولید آثاری همچون سلمان، اظهار کرد: “مختار” به روایتی ۲۵ میلیارد و به روایتی دیگر ۳۰ میلیارد هزینه داشت. فارغ از پخش چندین باره از تلویزیون و عرضه در دیگر کشورهای مسلمان، به طور میانگین چند خانواده ایرانی یک مجموعه “مختار” را خریده و در منزل دارند؟ آن هم مجموعه ای که قیمتش ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان هست. بر این اساس مگر می شود هزینه تولید برنگشته باشد!

از این نوع کار کردن خسته‌ام / سلمان را همانطور می‌سازم که فکر کردم ، گله‌های میرباقری

میرباقری با اشاره به حضور ایرانیان در نهضت مختار بیان کرد: نهضت مختار بدون حضور ایرانیان معنا ندارد و به محض از بین بردن ایرانیان بود که نهضت شکست خورد. ایرانیان از بدو تولد شیعه کنار آن بودند ولی برایم هر لحظه پرسش بوده که چطور در روز عاشورا کنار امام(ع) نبودیم!؟

داوود میرباقری افزود: ریشه های شیعه به وسیله سلمان فارسی به این مملکت آورده شد بعد آیا ایرانیان در کربلا کنار سیدالشهداء(ع) نبودند؟ باید در این باره تحقیق کرد و حتما دلایلی در این باره وجود دارد.

سید داوود میرباقری با گله از مسوولان فرهنگی و همچنین نیروهای متدین و مذهبی درخصوص قصور در تولید آثار فاخر و اثرگذار بر روح جامعه، تصریح کرد: چقدر باید به خاطر «

او با اشاره به هنگامی که که جهت «سلمان فارسی» گذاشته، خاطرنشان کرد: می خواهم باقیمانده عمرم را با سلمان حال کنم. سلمان همان کسی بود که به دنبال منجی می گشت و قبل از اسلام به مسیح به عنوان منجی فکر می کرد ولی بعد از اسلام علاقه به علی (ع) است که حالش را خوب می کند.

میرباقری با بیان اینکه به غیر از فیلمنامه «سلمان فارسی» هر جا که باشد «دفتر سلمان» را همراه دارد، گفت: در «دفتر سلمان» که دو جلدش تمام شده است و به جلد سوم رسیده هر آنچه در کوچه و خیابان و حین سفر راجع به سلمان به ذهنم می رسد می نویسم شاید به هنگام اجرا به دردم بخورد.

از این نوع کار کردن خسته‌ام / سلمان را همانطور می‌سازم که فکر کردم ، گله‌های میرباقری

میرباقری تأکید کرد: درک شخصیت های منفی چون به ما نزدیکترند راحت تر است ولی درک امثال مالک اشتر، مختار و حالا سلمان واقعا سخت است و نیاز دارد به کندوکاو ذهنی فراوان.

به گزارش ایسنا، «چهل چراغ» کاری از گروه اجتماعی شبکه سوم سیما به تهیه کنندگی مجتبی امینی از پنجشنبه (۶ مهر ماه) ساعت ۱۹:۳۰ به روی آنتن شبکه سوم سیما می رود.

واژه های کلیدی: سریال | فارسی | ایرانیان | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs