CARRAWAY امنیت پاریس آمریکا فرانسه

CARRAWAY: امنیت پاریس آمریکا فرانسه انتخابات دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری بین الملل

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی امکان وجود سیاه‌چاله‌های نامرئی در راه شیری

پژوهشگران با استفاده از یک برنامه تازه شبیه‌سازی، پیش‌بینی کردند که شاید در راه شیری، سیاه‌چاله‌های نامرئی وجود داشته باشند.

امکان وجود سیاه‌چاله‌های نامرئی در راه شیری

امکان وجود سیاه چاله های نامرئی در راه شیری

عبارات مهم : ستاره

پژوهشگران با استفاده از یک برنامه تازه شبیه سازی، آینده نگری کردند که شاید در راه شیری، سیاه چاله های نامرئی وجود داشته باشند.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، ستاره شناسان تلاش دارند بفهمند هنگامی که سیاه چاله ها، در حال گردش در راه شیری هستند، چه اتفاقی رخ می دهد.

امکان وجود سیاه‌چاله‌های نامرئی در راه شیری

معمولا، یک “سیاه چاله کلان جرم” (SMBH) در هسته کهکشان وجود دارد ولی گاهی اوقات، ممکن است این سیاه چاله ها، در میان کهکشان میزبان ارزش که دور از مرکز و در مناطقی مانند هاله ستاره ای به جا مانده هست، سرگردان باشند. هاله ستاره ای، یک ناحیه تقریبا کروی از ستاره ها و گاز است که بخش مهم کهکشان را احاطه می کند.

استدلال ستاره شناسان این است که این پدیده، اغلب، نتیجه ادغام کهکشان ها در یک دنیا در حال گسترش هست. یک کهکشان کوچک تر، با یک کهکشان بزرگ تر و اصلی، ادغام می شود و سیاه چاله کلان جرم مرکزی خود را به یک مدار وسیع در کهکشان میزبان تازه می فرستد.

پژوهشگران با استفاده از یک برنامه تازه شبیه‌سازی، پیش‌بینی کردند که شاید در راه شیری، سیاه‌چاله‌های نامرئی وجود داشته باشند.

پژوهشگران ” دانشگاه ییل” آمریکا، “موسسه فیزیک نجومی پاریس” (Institut d’Astrophysique de Paris) در فرانسه و ” کالج دانشگاهی لندن” (UCL) آینده نگری می کنند که شاید کهکشان هایی با جرم شبیه به راه شیری، میزبان چندین سیاه چاله کلان جرم باشند. آنها جهت آینده نگری پویایی سیاه چاله های کلان جرم درون کهکشان ها، از نوعی برنامه پیشرفته شبیه سازی کیهان شناسی استفاده کردند که نسبت به برنامه های شبیه سازی پیشین، دقت بهتری دارد.

“مایکل ترمل” (Michael Tremmel)، نویسنده سرپرست این پژوهش گفت: بعید است که هر سیاه چاله کلان جرمی، آنقدر به خورشید نزدیک شود که منظومه شمسی را تحت تاثیر قرار دهد. ما حدس می زنیم تماس نزدیک یکی از این سیاه چاله های سرگردان که می توانند منظومه شمسی را تحت تاثیر قرار دهند، هر 100 میلیارد سال یا به عبارتی، نزدیک به 10 بار در سن دنیا اتفاق می افتد.

ترمل ادامه داد: از زمانی که آینده نگری شد سیاه چاله های کلان جرم، دور از مرکز کهکشان ها و بیرون از صفحه های کهکشانی وجود دارند، احتمال تولید گاز زیاد و نامرئی شدن آنها هم زیاد شد.

امکان وجود سیاه‌چاله‌های نامرئی در راه شیری

واژه های کلیدی: ستاره | میزبان | برنامه | نامرئی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs