CARRAWAY امنیت پاریس آمریکا فرانسه

CARRAWAY: امنیت پاریس آمریکا فرانسه انتخابات دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی زمین نداده ام تا مدرک دکتری بگیرم / بعضی وعده ها داد مدیر مجلس را هم درآورده ا

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: کشور ما در شرایطی است که نیازمند به مدیریت نیرومند جهت خروج از شرایطی است که در طول سال‌های گذشته جهت کشور ایجاد شده است است.

زمین نداده ام تا مدرک دکتری بگیرم / بعضی وعده ها داد مدیر مجلس را هم درآورده ا

کنایه روحانی به جنجال سازی های اخیر مخالفانش: زمین نداده ام تا مدرک دکتری بگیرم / بعضی وعده ها داد مدیر مجلس را هم درآورده است

عبارات مهم : اشتغال

حجت الاسلام روحانی در گفت وگوی خاص خبری:

اشتغال با پول دادن به مردم حل نمی شود/ ایجاد ۱۰۰هزار شغل در فناوری های نوین در سال گذشته

زمین نداده ام تا مدرک دکتری بگیرم / بعضی وعده ها داد مدیر مجلس را هم درآورده ا

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: کشور ما در شرایطی است که نیازمند به مدیریت نیرومند جهت خروج از شرایطی است که در طول سال های گذشته جهت کشور ایجاد شده است است.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی با حضور در برنامه گفت وگوی خاص خبری شبکه دو با تبریک شب میلاد حضرت ولی عصر (عج) امشب را شب عدالت و امید دانست و در پاسخ به این پرسش که علت حضورش در عرصه انتخابات چه بوده است گفت: کشور ما در شرایطی است که نیازمند به مدیریت نیرومند جهت خروج از شرایطی است که در طول سال های گذشته جهت کشور ایجاد شده است است.

رییس جمهور ادامه داد: جهت خروج از این شرایط نیازمند این هستیم که فرد اولا جامعه و پرسشها آن را بداند و دنیا را بشناسد و با تحرک دیپلماتیک آشنا باشد. او باید بتواند متخصصان را جذب و به کارآفرینان اعتماد دهد و سرمایه اجتماعی را ایجاد کند و با همه گروه ها بتواند کار کند تا با این شرایط نیاز کشور را جهت تحرک سیاسی، اقصادی و اجتماعی ایجاد کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: کشور ما در شرایطی است که نیازمند به مدیریت نیرومند جهت خروج از شرایطی است که در طول سال‌های گذشته جهت کشور ایجاد شده است است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ما گام اول را برداشتیم و امیدوارم با همراهی و همگامی مردم، گام های بعدی را برداریم

او افزود: بعضی ها فکر می کنند با دادن پول مسئله اشتغال حل می شود. اول باید مردم به آینده کشور اعتماد داشته باشند و در جامعه احساس امنیت کنند. اینطور نیست که فردی جهت یک سال یا دوسال سرمایه گذاری کند. ممکن است سرمایه گذاری چندین سال طول بکشد.

روحانی با بیان اینکه پمپاژ کردن پول در جامعه تجربه خود را در گذشته نشان داده هست، اظهار کرد: متاسفانه در دوره طولانی کشور بدون اشتغال خالص بوده و این مسئله در این سال ها بوجود آمده و جامعه ما با یک بیکاری بزرگ مواجه شده است است.

زمین نداده ام تا مدرک دکتری بگیرم / بعضی وعده ها داد مدیر مجلس را هم درآورده ا

او ادامه داد: در برنامه پنج ساله ششم، اشتغال ۹۹۵ هزار نفر در سال درصورتی که رشد ۸ درصد داشته باشیم امکان پذیر هست. اگر بتوانیم در طول برنامه ۸ درصد رشد اقتصادی داشته باشیم، می توانیم آنچه در برنامه آمده است را عملی کرد ولی ما جهت اینکه اشتغال را زیاد کردن دهیم نیاز به تقویت بنگاه های کوچگ و بزرگ داریم.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ به ۲۴ هزار بنگاه کوچک و میانگین کمک اقتصادی کردیم و آنها فعال شدند. ادامه این کار می تواند بنگاه هایی که فعال نیستند را فعال کند. اینترنت موجب شغل تازه جهت جوانان شده است است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: کشور ما در شرایطی است که نیازمند به مدیریت نیرومند جهت خروج از شرایطی است که در طول سال‌های گذشته جهت کشور ایجاد شده است است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: درسال ۹۵ ، ۱۰۰هزار شغل در فناوری های نوین داشتیم. بنابراین فعالیت های بانک ها یکی از پایه های این کار هست. البته ما برنامه های خاص ای داریم از جمله برنامه کارورزی را که در سال گذشته شروع کردیم و الان در حال اجرا است.

او به حمایت های دولت از بخش فنی و حرفه ای اشاره کرد و افزود: در طرح کاروزی که در حوزه فنی و حرفه ای است افراد ۴ ماه آموزش می بینند و حداقل دستمزد به این ها پرداخت می شود و بعد در کارگاهایی که کارفرما مایل باشد، مشغول به کار می شوند. در سال اول دولت هزینه را به کارگاه پرداخت می کند. این طرح تصویب شده است و می تواند به عنوان نخستین برنامه اجرایی دولت داوزدهم باشد. یکی از برنامه های صد روزه ام در دولت آتی فعال کردن همین طرح است.

زمین نداده ام تا مدرک دکتری بگیرم / بعضی وعده ها داد مدیر مجلس را هم درآورده ا

رییس جمهور بر لزوم فراهم کردن تسهیلات مورد نیاز و ایجاد بازار فروش تاکید کرد و گفت: صادرات غیر نفتی هر سال ۲۵ درصد رشد داشته باشد و باید این روند را ادامه دهیم. اشتغال به مدیریت، سرمایه، فناوری های نوین، محیط کار و … نیاز دارد ما در گذشته تجربه ۶۵۰ هزار شغل را داشتیم و می توانیم این تعداد را به ۹۹۵ هزار شغل برسانیم.

روحانی یادآور شد: عالی ترین روش جهت اشتغال در بنگاه های کوچک و بزرگ هست. بنگاه های بزرگ نیازمند سرمایه زیاد است ولی صنعت گردشگری می تواند اشتغال ایجاد کند. در دولت یازدهم تحرک بسیار خوبی در زمینه گردشکری داشتیم و تقریبا شهرهای گردشگر پذیر خارجی، هتل هایشان به مدت ۷ ماه رزور بوده است.

او گفت: گردشگری؛ اشتغال سریع و بدون هزینه را می تواند جهت ما بوجود آورد. همچنین صادرات غیرنفتی می تواند جهت ما بسیار بافایده باشد.

روحانی در پاسخ به این پرسش که جهت حل مسئله بازنشستگان و صندوق های بازنشستگی چه راه حلی دارید گفت: بحث بازنشستگی مشمول بر دو عنوان می شود. اول صندوق های بازنشستگی است که باید متحول شود. یکی از مباحث بسیار مهم ما هم در برنامه پنج ساله و هم در برنامه دولت دوازدهم برطرف پرسشها صندوق های بازنشستگی است .

او با اشاره به تدوین برنامه های دولت دوازدهم از صداوسیما خواست آدرس اینترنتی آن را به مردم اعلام کند و ادامه داد: از کاندیداها می خواهم برنامه خود را منتشر کنند تا مردم بتوانند از طریق برنامه های آنها تصمیم گیری کنند. ۷۰ درصد حقوق بازنشستگی را دولت پرداخت می کند. همچنین سریع بازنشسته شدن کارمندان دولت به این صندوق لطمه زده هست. از سوی دیگر دولت صددرصد هزینه صندوق نیروهای مسلح را پرداخت می کند و ما برنامه مفصلی جهت اصلاح صندوق ها در نظر داریم.

رییس دولت یازدهم با اشاره به معیشت بازنشستگان خاطرنشان کرد : بحث دیگر ما زندگی بازنشستگان است که شرایط بسیار بدی را قبل از این دولت داشتند و حقوق آنها بسیار کمتر از تورم زیاد کردن پیدا می کرد. ما در دولت یازدهم هر سال این زیاد کردن حقوق را با زیاد کردن تورم پیش بردیم وبه سوی همسان سازی پیش رفتیم. در طرح سال ۹۶ حقوق بازنشستگان به بیش از یک میلیون تومان رسید و اکنون حداقل حقوق بازنشستگان یک میلیون و ۵۰هزار تومان است که پرداخت می شود و معتقدیم باید قدم های بیشتری برداشته شود تا بازنشستگان بتوانند راحت تر زندگی کنند.

رئیس دولت تدبیر و امید در پاسخ به این سوالی درخصوص توسعه روستایی و مشاغل روستایی گفت: ۳۰ درصد جمعیت کشور ما روستایی هست. در این دولت قدم های خوبی جهت روستاها برداشته است و باید قدم های بیشتری هم برداشته شود.

روحانی با بیان اینکه یکی از دلایل مهاجرات عدم وجود شرایط خوب در روستاها هست، اظهار داشت: یکی از مبالغ ناشی از صرفه جویی در یارانه ها به روستاها تخصیص یافته هست. آسفالت روستاها زیاد شده است هست. به روستاهای زیاد از ۱۰ خانوار برق رسانی شده است هست. تلفن به همه روستاها رسیده است و بخش بزرگی از روستاها به اینترنت متصل هستند و شغل اینترنتی به روستاها رسیده است.

او افزود: روستاهای ما گردشگرپذیر می شوند که این مسئله موجب رونق روستاها خواهد شد. در بخش کشاورزی کار بزرگی شده است هست. خرید تضمینی گندم مانند یارانه هست. گندم را کیلویی ۱۳۰۰ تومان خریداری می کنیم که دو برابر قیمت جهانی هست. ما قبلا ۶ میلیون تن گندم وارد می کردیم ولی اینک ۳ میلیون تن گندم آماده صادرات هست. امروز بسیاری از روستاها از نعمت گاز برخودار شده است اند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به طرحی درخصوص مناطق مرزی و محروم تصریح کرد: طرحی که جهت روستاها مخصوصا مناطق مرزی و محروم داریم، این است که هر روستایی جهت سرمایه گذاری اگر یک سوم پول را خودش بیارید، ما دو سوم آن سرمایه را از طریق تسهیلات بانک ها و با بهره کم به او می دهیم. در این راستا یک میلیارد و نیم تسهیلات بودجه این کار را به مجلس جهت اشتغال روستایی داده ایم.

روحانی یکی دیگر از خدمات دولت یازدهم را توسعه خدمات درمانی و گسترش بیمه های درمانی برشمرد و خاطرنشان کرد: در همه روستاها منزل های بهداشت فعال هستند. در بسیاری از شهرهای کوچک دکتر متخصص حضور دارد و آمبولانس های هوایی هم فعال شده است هست. خرج مردم کم درآمد در زمینه درمان نسبتا مناسب هست. همه مردم تحت پوشش درمان قرار گرفته اند. همه روستاییان تحت پوشش آموزش هستند.

او تاکید کرد: قدم های برداشته شده است باید ادامه یابد تا روستاها و روستاییان زندگی بهتری داشته باشند و نیازمند مهاجرت نداشته باشند و حتی روستاها با پدیده مهاجرت معکوس باشند یعنی افرادی که از روستاها به مناطق حاشیه شهری رفته اند مجددا به روستاهای خود بازگردند.

رییس دولت یازدهم در پاسخ به سوالی راجع به برنامه هایش جهت خروج مسکن از رکود نیز ابراز داشت: ما در همه بخش ها به جز در بخش مسکن در سال ۹۵ رشد خوبی داشته ایم. در بخش مسکن، علیرغم همه پرسشها مسکن مهر، ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل شده است هست. ۱۰۰ هزار واحد هم خریداری ندارد که در مناطق بد و نامناسب ساخته شده است اند.

روحانی با بیان اینکه در این دولت پرونده مسکن مهر تمام و بسته می شود، عنوان کرد: مسکن مهر دارای امکانات برق، آب، بزرگراه و مدرسه و… نبود که این کمبودها در دولت یازدهم برطرف شده است هست. در مسئله مسکن، یک قدم مهم ما بحث بافت های فرسوده هست. ما با مسکن مهر مردم را از شهرها بیرون کرده ایم. باید بافت فرسوده عوض شود و با نوسازی آن، هم در بخش مسکن رونق ایجاد می شود و هم زندگی مردم بهتر خواهد شد.

او اضافه کرد: مسئله دوم، دادن تسهیلات جهت منزل اولی ها است که می خواهند مشغول زندگی شوند. جهت زوجین ۱۶۰ میلیون تسهیلات ارزان قیمت زیر ۱۰ درصد سود، پرداخت می شود. این تسهیلات هم باید ادامه یابد و هم زیاد شود. این تسهیلات به ۲۰۰ میلیون تومان باید زیاد کردن یابد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه باید در مسکن روستایی قدم های مورد نیاز باید برداشته شود، یادآور شد: استحکام ساختمان های غیر مستحکم باید زیاد شود. باید به صادرات مصالح ساختمانی بپردازیم. بخشی از این رکود در بخش مسکن مشمول بر بخش های مربوط به مصالح هست. می توان با صادرات این مصالح این رکود را جبران کرد.

روحانی با اشاره به وجود منزل های خالی بیان کرد: متاسفانه در پایتخت کشور عزیزمان ایران ۶۰۰ هزار واحد خالی داریم که نشان می دهد مدیریت شهری پایتخت کشور عزیزمان ایران دارای اشکال بوده و کاری کرده است که ۱۰۰ میلیارد دلار پول ما در مسکن خوابیده باشد. بسیاری از مناطق پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت اینکه مقررات شورای شهرسازی رعایت نشده اند، داری ساختمان های بلند هستند که جلوی آمدن بادها را بسته است و شهر از نفس کشیدن محروم شده است است و شرایط زیست محیطی را نیز برهم زده اند.

او در پاسخ به این پرسش که در دولت احتمالی شما چگونه میان درون زا بودن و برون نگری در اقتصاد پیوند برقرار می کنید؟ گفت: در مسئله درون زا بودن، باید از همه امکانات و سرمایه داخلی استفاده شود و حتی باید سرمایه خارجی جذب شود و تکنولوژی مان را زیاد کردن دهیم. در این دولت ۳ هزار شرکت دانش بنیان تاسیس شده است و درآمد آنها ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه مهاجرات معکوس درمسئله فرار مغزها شروع شده است و بازگشت نخبگان تحصیل کرده شروع شده است هست، اظهار داشت: بیش از ۳۰۰، ۴۰۰ نفر از افراد تحصیلات کرده به کشور بازگشته اند. هنگامی که فناوری می آوریم و نیروی کار تحصیل کرده به کشور بازمی گردد و سرمایه خارجی می آوریم، می توان جهت اشتغال و سرمایه گذاری در کشور از آنها استفاده کرد.

روحانی ادامه داد: در برون نگری باید شرایطی فراهم کرد تا آنچه تولید می کنیم، آن را بتوانیم صادر کنیم. ما در سال های گذشته، بازار گردشگری مان را تحویل ترکیه دادیم. در مسئله گاز و منابع مشترک، آن را به قطر تحویل دادیم. در زمینه حمل و نقل آن را به کشورهای همسایه دادیم. در همه این زمینه ها باید شرایط برگردد. کشور عزیزمان ایران باید گردشگر هم داخلی و هم خارجی را جذب و از منابع یکسان استفاده کند.

او با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران می تواند حمل و نقل ریلی، آبی و هوایی داشته باشد، تصریح کرد: در زمینه حمل و نقل ریلی، قدم های خوبی برداشته شده است هست. هفته گذشته همدان به شبکه راه آهن سراسری وصل شد. در ماه های آینده نیز پنج استان به راه آهن سراسری وصل می شوند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که با دنیا، باید یک رابطه و دیپلماسی پایداری داشته باشیم، خاطرنشان کرد: جهت داشتن بازار صادراتی، باید دنیا به ما اعتماد داشته باشد. ما در منطقه و خارج از منطقه می توانیم بازار را به دست آوریم و این کار شروع شده است هست. به طور مثال، جهت نخستین بار یک ماشین روز را با همکاری یک کشور پیشرفته تولید می کنیم و ۳۰ درصد آن تولید را صادرات می کنیم.

روحانی با بیان اینکه برون نگری یعنی دیپلماسی پایدار با دنیا ابراز داشت: ما نیازهای قراردادهای بین المللی هستیم که این کار شروع شده است هست. جهت نخستین با اوراسیا در حال کار کردن هستیم تا بازار صادراتی و منطقه آزاد در آنجار داشته باشیم. جهت نخستین بار تحرک اقتصادی با کشورهای شمال کشور عزیزمان ایران و همچنین شرق و غرب کشور ایجاد شده است هست. با دیپلماسی پایدار می توان برون نگر باشیم و محصول مان را به دنیا صادر کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که پرسشها اقتصادی کشور تا چه اندازه ناشی از تحریم ها و تا چه اندازه ناشی از سومدیریت بوده است؟ بیان کرد: هر دو. جهت خروج از تحریم اول مدیریت را عوض کردن دادیم. ما چگونه توانستیم به توافقی برسیم؟ چون دنیا در وقت تحریم دید، توانستیم تورم را مهار کنیم. ما در وقت تحریم رکود را شکستیم. هنگامی که دنیا دید در شرایط تحریم، هم رشد اقتصادی داشته ایم و هم تورم را کنترل کردیم و هم قیمت نفت به یک چهارم رسید ولی کشور روی پای خود ایستاد.

رییس دولت یازدهم با اشاره به مسئله کم کردن قیمت نفت یادآور شد: با کم کردن قیمت نفت فکر می کردند ما در توافق هسته ای کوتاه می آییم ولی تنها کشوری بودیم که ایستادگی کرد، کشور عزیزمان ایران بود. همه کشورها به صندوق های خود پناه آوردند. حتی عربستان نیز به صندوق های ذخیره خود رجوع کرد ولی ما بدون برداشت از صندوق های ذخیره روی پای خود ایستادیم.

روحانی افزود: طرف خارجی هنگامی که دید ما در مدیریت داخلی موفق هستیم، تسلیم شد. مهمترین مسئله، مدیریت داخلی است که هم می تواند تحریم را بشکند و هم می تواند مانع تحریم مجدد شود. هنگامی که بازاری بتوانیم تصرف کنیم این به معنای آن است که تحریم شکسته خورده است و این مسئله در سایه وحدت و همدلی و همراهی همه قوا است.

او در پاسخ به این پرسش که آیا وجود رکود تورمی را در اقتصاد کشور قبول دارید؟ در صورت پاسخ مثبت، برنامه شما جهت خروج از این اوضاع چیست؟ عنوان کرد: این پرسش سال ۹۲ است که فکر می کنم از آن موقع جای مانده هست. ما در سال ۹۲ شاهد رکود تورمی بودیم و من نخستین مدیر جمهوری بودم که در ماه های اولیه از آن استفاده می کردم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: رکود تورمی به معنای آن است که در یک کشور تورم اوج و رشد اقتصادی هم منفی باشد. اگر چند فصل رشد کشور منفی شد، یعنی رکود ولی اگر دو فصل متوالی رشد اقتصادی مثبت بود، رکود معنی ندارد. در سال ۹۳ تا ۹۵ رشد کشور مثبت بوده هست. در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات شاهد رشد هستیم و تنها در بخش مسکن از رکود خارج نشده ایم.

روحانی با بیان اینکه خوشبختانه مسئله تورم تقریبا حل شده است است و هیچ نامزدی از حل مسئله تورم در کشور حرف نمی زند، گفت: در سال ۹۲، تورم ۴۵ درصد بود ولی امسال این تورم، تک رقمی شده است و به رشد قابل قبولی رسیده ایم و این روند را باید ادامه بدهیم. البته تا رسیدن به رونق اقتصادی فاصله داریم و باید کارهای بیشتری انجام شود.

او در پاسخ به سوالی در رابطه با میزان فعلی نقدینگی در کشور و راهکارهای کم کردن آن اظهار داشت: نقدینگی در کشور یک میلیون و ۲۵۰ هزار میلیارد تومان هست. رشد این نقدینگی باید کمتر شود. رشد آن در این دولت ۲۵ درصد است ولی در دولت قبل ۲۸ درصد بود و ما توانستیم آن رشد را مهار کنیم. ما تلاش کردیم در مسئله نقدینگی، پایه پولی را مهار کنیم.

رییس دولت یازدهم با بیان اینکه عامل مهم تورم مربوط به استفاده از پول بانک مرکزی در سال های گذشته بود، تصریح کرد: ۴۵ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی قرض گرفته شد و همان مسئله تورم اوج در کشور را ایجاد کرد. نقدینگی در کشور نباید افسارگسیخته باشد و به سمت ارز و تورم نرود.

روحانی ادامه داد: ما تورم در کشور را مهار کردیم. امروز هم باید تلاش کنیم نقدینگی زیاد در کشور مهار شود که این مسئله با انضباط زیاد ممکن است.

او در پاسخ به این پرسش که ما در کشورمان در بعضی از علوم مانند نانو و هسته ای سرآمد هستیم ولی در تبدیل این علم در تجاری کردن آن، مسئله داریم، چه برنامه ای جهت کم کردن این شکاف دارید؟ خاطرنشان کرد: در این دولت با فعال کردن شرکت های دانش بنیان تلاش شده است تا این مسئله جبران شود. دانشگاه باید به تولید متصل شود تا وارد بازار شویم.

رئیس دولت تدبیر و امید خطاب به مردم ابراز داشت: امروز ما نباید گرفتار شعار نشویم و فکر نکنیم بدون ذکر مبنع به مردم وعده ای بدهیم که ناصحیح است که داد نمایندگان و مدیر مجلس را درآورد. وعده هایی که با اسناد بالادستی و قانون سازوگار نیست. این وعده های نشدنی به معنای فریب و گول زدن مردم است.

روحانی درخصوص مفاسد هم بیان کرد: مفاسد اقتصادی می تواند تولید ما را کم کند و راه مبارزه با آن، براق سازی است و به همین خاطر باید دولت الکترونیک را باید تشکیل دهیم.

او در آخر تاکید کرد: ما هرچه به دست آوریم در سایه همدلی و آرامش بوده هست. کشور ما یک هفته آینده نیست و جهت قرن ها باقی می ماند و باید این همدلی و آرامش در کشور حفظ شود.

حجت الاسلام حسن روحانی در وقت خروج از استودیوی گفت وگوی خاص در پاسخ به پرسش خبرنگار گروه تحریریه سایت که از او راجع به آخر نامه مقطع دکتری اش پرسش پرسید، گفت: من در یک دانشگاه معتبر بین المللی تحصیل و مدرک گرفته ام و جهت گرفتن مدرک خود به کسی زمین نداده ام.

واژه های کلیدی: اشتغال | برنامه | حسن روحانی | سرمایه گذاری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs